Історія закладу освіти

Село Калуга виникло у 1810 році. В селі жили люди вільного поселення з Київської, Полтавської, Чернігівської та Курської областей, діти яких навчалися у церковно-приходській початковій школі. У 1907 році було побудовано двокласну земську школу. До 1917 року в селі не було жодної людини з вищою освітою.У 1923 році в селі стала функціонувати семирічна школа. У 1941-1944 роки в приміщені школи поселились фашисти, які знищили всі документи, що там були. З визволенням села у 1944 році знову відкрилась школа. В повоєнні роки директорами школи були Бейко Лука Федорович, а потім Ганна Олександрівна Астахова.

Величезний внесок у розвиток культури і освіти внесла людина, яка протягом двадцяти п'яти років очолювала колектив педпрацівників села Калуги, була взірцем наставника, вчителя, вихователя - Меделян Петро Авивич.

/Files/images/DSC02024.JPGМеделян П.А.

У 1947 році він очолює Калузьку школу. Під керівництвом Меделяна у 1971 році було відкрито нову середню школу.

/Files/images/школа.JPG

Директором школи з 15.08.1971 року до 01.09.1980 року працювала Сухова Любов Андріївна.

/Files/images/DSC02025.JPGСухова Л.А.

З 1981 року по 1999 рік Калузьку середню школу очолила Головченко Раїса Іванівна.

/Files/images/DSC02026.JPGГоловченко Р.І.

З серпня 1999 року директором школи працює Власенко Світлана Петрівна.

/Files/images/DSC02022.JPG

Багато справ у звичайної сільської школи із широких південних степів.

Попри всі негаразди створюємо затишок, бо школа - це наш другий дім і ми всі в ньому господарі. Ми домагаємось, щоб наша школа була школою радості для дітей, школою спокою для батьків і школою творчості для вчителів.

Життя ніколи не стоїть на місці. Світанки змінюють вечори, а з вечорів потім народжуються світанки. На зміну одним поколінням приходять інші. А наша рідна школа стоїть, випускаючи весною у політ уже сформованих юнаків і дівчат, а восени запрошуючинових учнів.

І зараз це прекрасний маленький вогник серед буденного життя калужан. До нього звернені погляди і дорослих, і малюків, тут розташований дитячий садок «Пролісок». Біля школи схрестилися вулиці нашої Калуги, а весною пишно зацвітає бузок, щедро посипаючи пелюстками шкільний поріг, простягає на подвір’ї зелені рученята барвінок.

Родина педагогів, працівників школи поповнилась новими її членами.

Беручкі, талановиті, щедрі на добро, сюди прийшли працювати Капуста Н.М. - вчитель української мови та літератури; Головченко Т.І. - вчитель початкової ланки. Зелена О.В. - бібліотекар школи.

Хай щастить їм на нелегкій ниві педагогічної праці!

Зазнав змін і якісний склад педагогічних працівників. Із 19 працюючих вчителів школа виростила 8 спеціалістів вищої категорії: 2 вчителі-методисти Фрунзе Т.П. та Фрунзе Т.О. та 6 старших вчителів - це Власенко С.П., Власенко А.П., Власенко І.А., Лісянська О.В., Пересунько М.В., Матвієнко О.Г.

У 2006 році головою профкому колектив школи обрав Власенко Інну Анатоліївну старшого вчителя англійської мови та географії вищої категорії ініціативну, сумлінно виконуючу службові обов’язки з активною життєвою позицією. Власенко І.А. вчитель англійської мови і географії вищої категорії, Капуста Н.М. вчитель української мови та літератури, Кряжко Т.В вчитель початкових класів, Кваша Н.О. вчитель початкових класів - педагоги, які складають інноваційний потенціал шкільного колективу. На базі школи у 2013, 2014 році пройшли районні семінари, які провели ці вчителі

Педагогічний та учнівський колектив на чолі з директором школи С.П.Власенко неодноразово відзначався Подяками, Почесними грамотами та дипломами як переможець районних та обласних конкурсів, змагань, оглядів.

Зокрема Світлана Петрівна Власенко у 2009 році нагороджена дипломом Миколаївської обласної адміністрації та Миколаївської обласної ради як переможець обласного конкурсу «Кращий педагогічний працівник» у номінації «Управління навчальним закладом» та отримала Свідоцтво людини року Березнегуватщини - 2009р. у номінації «Освіта та наука» за вагомий внесок у соціально - економічний та культурний розвиток Березнегуватського району.

Поліпшується технічне оснащення школи. Маємо комп’ютери, вихід у Всесвітню комп’ютерну мережу інтернет із 2012 року власний шкільний сайт.

Окремо обладнано комп’ютерний клас.

Школа надає освітні послуги:

- державний стандарт освіти;

- профільне навчання;

- індивідуальне навчання учнів за станом здоров’я.

Головне завдання, яке ставить перед собою педагогічний колектив, - це забезпечення прав учнів на загальну середню освіту, організацію їх навчально-пізнавальної діяльності, співпраці школи із сімєю, позашкільними і громадськими організаціями з метою розвитку особистості школярів.

В школі створені всі умови для праці, а праця - запорука успіху. Ми знаходимо час для роздумів, а це джерело сили. Граємось - це секрет молодості і здоров’я. Знаходимо час для читання це - основа знань. Уміємо цінувати дружбу, це - умова щастя. Мріємо. Це - шлях до зірок. Любимо. Це - істина радість життя. Вміємо веселитися. Це музика душі.

В даний час в школі працює 19 вчителів, які навчають 85 учнів.

З вересня 2021 року нашу школу очолила Власенко Інна Анатоліївна.

/Files/images/иннуля.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 316